Ćwiczenia kardio

trening cardio aerobowy

Gdy chcesz uzyskać płaski brzuch należy pomyśleć o ćwiczeniach kardio inaczej zwanych aerobowymi. Ćwiczenia te polepszają prace serca oraz przyśpieszają metabolizm do 24 godzin po treningu. Jednak najważniejszym czynnikiem jest to, że spalają one tłuszcz, także z brzucha. Wykonywanie regularnie tych ćwiczeń oraz odpowiedni sposób odżywiania sprawią, że idealnie wyrzeźbisz brzuch.

Ćwiczenia kardio można wykonywać nawet w domu, ma to oczywiście wiele zalet. Po pierwsze nie trzeba martwić się o pogodę oraz nie musimy planować pójścia na siłownie. Jedną z wad jest to, że przed rozpoczęciem ćwiczeń trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Ćwiczenia kardio

Bieganie

Jednym z najlepszych a przy tym najpopularniejsze jest bieganie. Biegać można w każdym wieku oraz nie wymaga jakiegoś specjalistycznego sprzętu. Poza tym podczas biegania można spalić naprawdę dużo kalorii. Dobrze jest, gdy podczas biegania dołączymy krótki sprint, wtedy tętno będzie wyższe. Podczas takiego biegania można spalić do 300 kalorii w ciągu 30 minut!

jazda na rowerze Ćwiczenia kardio treningi siłowe trening na spalanie spalanie tłuszczu spalanie tkanki siłownia rower stacjonarny orbitrek na siłowni kardio fitness ćwiczenia w domu ćwiczenia w ćwiczenia na siłownię ćwiczenia na schudnięcie Ćwiczenia kardio na płaski bruzch Ćwiczenia kardio na brzuch Ćwiczenia kardio Ćwiczenia areobowe bieżnia

Jazda na rowerze świetnym ćwiczeniem na odchudzanie

Jazda na rowerze

Tutaj nie jest ważne czy jeździmy na polu czy używamy stacjonarnego roweru w domu. Jest to świetne ćwiczenie kardio, pozwala spalić dużo kalorii oraz pozytywnie wpływa na naszą kondycje. Jazda na rowerze znacznie poprawia kondycję.

Jazda na rowerze stacjonarnym

Rower stacjonarny jest równie dobry, co zwykły rower, zaletą takiego urządzenia jest to, że można spokojnie ćwiczyć w domu.

Pływanie

Podczas pływania całe ciało pracuje, poprawia to znacznie kondycje oraz pozwala spalić równie dużą ilość kalorii mniej więcej 400 podczas 30 minut pływania. Poza tym pływanie znakomicie działa na kręgosłup oraz nie obciąża żadnych stawów.

Chodzenie

Spacery są również znakomitym ćwiczeniem kardio, podczas szybkiego spaceru, który trwa 30 minut można spalić 180 kalorii. Jeżeli będzie to chód pod górkę bądź krótki bieg ilość spalanych kalorii znacznie się zwiększy.

Orbitrek

Orbitrek jest świetnym narzędziem symulującym bieganie oraz jazdę na rowerze. Kalorie spalamy w podobnych ilościach jak podczas biegania, jednak zaletą jest to, że stawy są mniej obciążane tak, więc mniej podatne na kontuzję.

Trening z filmem DVD

Jeżeli nie masz funduszy, aby zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń możesz nabyć dowolny film dvd. Pokaże ci to, w jaki sposób można wykonywać ćwiczenia, podczas których nie trzeba używać żadnych urządzeń. Jeżeli lubisz aerobik, taniec bądź ćwiczenia na stepie to z pewnością treningi z wykorzystaniem filmów dvd będą dla ciebie najlepsze. Trening taki ma wiele zalet między innymi to, że podczas wykonywania ćwiczeń jest mniej nużący oraz łatwiej się zmotywować do ćwiczenia.

Ćwiczenia na skakance

To ćwiczenie można wykonywać zarówno w domu jak i na zewnątrz. Skakanka jest bardzo dobrym ćwiczeniem kardio, pozwala to spalić dużą ilość kalorii a zarazem poprawia kondycję.

Zalety ćwiczeń kardio?

  • kalorie i tłuszcz spalane są z całego organizmu
  • ćwiczenia sprawiają, że serce staje się dużo mocniejsze, co prowadzi do mniejszego wysiłku podczas pompowania krwi.
  • wykonywanie ćwiczeń zmniejsza ryzyko zawału
  • poprawa się wydolność płuc
  • zwiększenie poziomu endorfin we krwi i zmniejszenie stresu

Ćwiczenie, od którego możesz zacząć

  1. Zacznij powoli biec przez 5 minut na rozgrzewkę
  2. Biegnij szybko przez 2 minuty
  3. Zwolnij i biegnij tak przez 5 minut
  4. Znowu przyspiesz przez 2 minuty
  5. Zwolnij i biegnij przez 5 minut.

Cykl ten można powtarzać przez 30-40 minut. Oczywiście nie zapominaj o odpoczynku. Tego typu trening nazywany jest interwałowym, ponieważ wykonywane są ćwiczenia o znacznie większej intensywności przez krótki czas, a następnie spokojnych ćwiczeń.

Podobne zwroty:

wiczenia kardio, ćwiczenia kardio, rowerek stacjonarny brzuch, cwiczenia cardio, cwiczenia cardio brzuch, ćwiczenia kardio na brzuch, kardio na rowerze stacjonarnym, jazda na rowerku stacjonarnym brzuch, proste ćwiczenia kardio, Rowerek czy to dobry przyrząd do ćwiczeń